Biuro podróży - czas wakacji

Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności

Przewodnik

Polska:

Pomorze Wschodnie
- region położony na północy Polski, nad Morzem Bałtyckim. Jest
jednym z najbogatszych i najbardziej zróżnicowanych krajobrazowo regionów Polski. Otwarte morze, szerokie czyste plaże, powietrze przepełnione leczniczym jodem i orzeźwiająca bryza sprawiają, że na Pomorze przez okrągły rok, ściągają rzesze turystów. Szczególnym powodzeniem cieszą się już od czasów międzywojennych plaże na Mierzei Helskiej. Trójmiasto, Łeba, jastrzębia Góra, Władyslawowo oraz Jastarnia, Jurata, Hel czy Krynica Morska - wszystkie te miasta, miasteczka, wioski rybackie i modne uzdrowiska gwarantują wspaniały wypoczynek, również aktywny. Znajdują się tu bowiem idealne warunki do uprawiania sportu i turystyki: windsurfingu, kajakarstwa,
wycieczek rowerowych, pieszych wędrówek, jazdy konnej i wędkarstwa morskiego. Pomorze to nie tylko pas nadmorski, ale także Pojezierze Kaszubskie: wartkie rzeki, setki urokliwych jezior oraz malownicze wzgórza morenowe. To właśnie tutaj wypoczywają kajakarze, wędkarze i grzybiarze. Największe jeziora to Wdzydze, nazywane Kaszubskim Morzem, położone na południu jezioro Charzykowskie oraz urokliwe Kółko Raduńskie, leżące w sercu Szwajcarii Kaszubskiej. Bogactwem Pomorza są też lasy pokrywające niemal 40% jego powierzchni. Na terenie Pomorza Wschodniego znajdują się: dwa parki narodowe, dziewięć parków krajobrazowych oraz kilkadziesiąt rezerwatów przyrody.
Pomorze Zachodnie
-Położone w północno-zachodniej części Polski, graniczące z Niemcami,
a przez Bałtyk z Danią i Szwecją, województwo zachodniopomorskie należy do najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów kraju. Sama natura predysponuje te okolice do roli turystycznego giganta.
Najlepsze warunki klimatyczne nad Bałtykiem. Nieprawdopodobne bogactwo krajobrazu: setki kilometrów wybrzeża, fantastyczne, szerokie plaże - do wyboru gwarne lub odludne, tysiące czystych jezior i wzniesienia polodowcowych pojezierzy, wspaniałe, pełne zwierzyny i ptactwa lasy. W ślad za tą różnorodnością idzie rozmaitość oferty turystycznej.
Miłośnikom przyrody wiele satysfakcji da wizyta w Wolińskim i Drawieńskim Parku Narodowym. Amatorów czynnego wypoczynku ucieszą świetne warunki do uprawiania wszelkich form turystyki aktywnej, od nart wodnych przez żeglarstwo, wędrówki piesze i rowerowe, hippikę, golf, kajakarstwo i wiele innych. Atrakcyjne oferty kulturalne, koncerty i festiwale, gdzie roi się od gwiazd kina i estrady, festyny pełne atrakcji, to cząstka propozycji dla poszukiwaczy wrażeń i rozrywki.
Mazury i Warmia -
- dwie historyczne krainy północno-wschodniej Polski, nazywane potocznie Mazurami, należą do najatrakcyjniejszych regionów turystyczno-krajoznawczych i rekreacyjnych naszego kraju. Obszar ten zdołał się uchronić przed urbanizacją i przemysłem. O walorach turystycznych tego rejonu Polski świadczą urozmaicony krajobraz, duża liczba jezior, znaczna powierzchnia pokryta lasami, liczne rezerwaty i pomniki przyrody, bogata i ciekawa przeszłość historyczna, cenne zabytki architektury, muzea, miejsca ważnych wydarzeń historycznych. Choć region ten jest często nazywany Krainą Tysiąca Jezior, jest ich w rzeczywistości znacznie więcej, w tym ok. 2000 jezior o powierzchni powyżej l ha. Uznawany jest przez wszystkich żeglarzy jako najlepsze miejsce na żeglugę. Duża ilość jezior sprzyja uprawianiu wszelkiego rodzaju sportów wodnych: żeglarstwa, windsurfingu i kajakarstwa.
Polska Centralna
-obejmuje wiele ciekawych geograficznie i turystycznie regionów - od Wielkopolski poprzez Mazowsze po sąsiadującą z nim Wyżynę Lubelską. Wielkopolska to historyczna kraina w zachodniej i środkowej Polsce, położona w dorzeczu Warty i częściowo środkowej Odry oraz dolnej Wisły; jest to najstarszy region Polski. Największym miastem regionu jest Poznań, stary, zabytkowy gród, odwiedzany tłumnie przez turystów i gości Targów Międzynarodowych. W licznych miasteczkach i wioskach można napotkać szlacheckie dworki zamieszkane niegdyś przez znamienite rody wielkopolskie, wspaniale pałace i zamki, skanseny i rezerwaty archeologiczne. A wszystko to w otoczeniu lasów i jezior Pojezierza Wielkopolskiego i Puszczy Noteckiej.
Mazowsze
-to historyczna i etnograficzna kraina położona w środkowej Polsce, po obu stronach Wisły, na terenach Niziny Mazowieckiej, jednej z najbardziej rozległych polskich krain geograficznych. Najsilniejszym magnesem ściągającym turystów na Mazowsze jest Warszawa i oferowane przez nią atrakcje: zabytki, muzea, teatry, galerie, placówki handlowe. Na Mazowszu można jednak również wypoczywać na łonie natury, uprawiać sporty, zbierać grzyby lub wędkować. Atrakcję stanowi wypoczynek w małych, podmiejskich miejscowościach, położonych nad Bugiem, Narwią, Wkrą czy Pilicą. Dziką przyrodę można podziwiać w Kampinoskim Parku Narodowym, Puszczy Kozienickiej, Bolimowskim Parku Krajobrazowym.
Małopolska
-obejmuje południowo-wschodnią część kraju, w górnym i częściowo środkowym dorzeczu Wisły. Jest to historyczna kraina, obejmująca karpackie szczyty Tatr, stare wapienne ostańce wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej,złociste pasma łagodnych Beskidów i zielone pejzaże Pradoliny Wisły. Piękna i dzika górska przyroda stanowi niewątpliwie bogactwo turystyczne regionu. Na odwiedzającego małopolskie województwo turystę czekają zabytkowe obiekty, liczne szlaki turystyczne oraz liczne imprezy kulturalne, z których szereg ma charakter międzynarodowych festiwali. Naturalne zasoby i warunki klimatyczne wykorzystywane są w terapii rozmaitych schorzeń.
Centrum historycznym i artystycznym pozostaje Kraków - dawna stolica Polski. Zespół staromiejski Krakowa, Wieliczka i jej zabytkowa Kopalnia Soli-jedyny obiekt górniczy na świecie,czynny bez przerwy od średniowiecza, zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.
Atrakcyjność turystyczna województwa małopolskiego przyciąga coraz liczniejsze rzesze odwiedzających a zróżnicowana siec hotelowa pozwala na całoroczne korzystanie z różnych form wypoczynku - od krajoznawczego do wypoczynkowego połączonego z zabiegami w centrach SPA.
Beskid Sądecki
-jest pasmem górskim Beskidów Zachodnich, słynącym głównie z walorów uzdrowiskowych i wypoczynkowych oferowanych w znanych kurortach, takich jak Krynica, Piwniczna, Muszyna, Żegiestów. Coraz większą popularnością w sezonie zimowym cieszą się stacje i ośrodki narciarskie: Wierchomla, Jaworzyna Krynicka, Krynica-Słotwiny, Piwniczna i Rytro. Nie bez znaczenia dla spędzających urlop w górach są doskonale dania kuchni regionalnej, serwowane w karczmach i szalasach. Proponujemy hotele przygotowane na przybycie miłośników aktywnego wypoczynku, hotele z centrami SPA, odnowy biologicznej i zapleczem rekreacyjnym.
Tatry i Bieszczady są jedynymi w Europie Środkowej górami o charakterze alpejskim. Przyciągają niepowtarzalnym klimatem, gościnnością góralską, kulturą i atmosferą, którą trudno znaleźć gdziekolwiek indziej. Przez stulecia z zachwytem pisano o nich i ich mieszkańcach, a góralszczyzna dla ludzi z nizin stanowiła na pół rzeczywisty, na pół mityczny obraz tajemniczej i pięknej kultury. Choć zachwyt nad Tatrami, podobnie jak tradycją góralską, wykorzystywany
jest dziś do celów komercyjnych, nie odbiera im to majestatu i uroku. Utrwalone w czasie pobytu w pamięci krajobrazy wracają przypominając, że życie to nie tylko praca. W Tatrach znajduje się kilkadziesiąt szlaków turystycznych o łącznej długości ok. 250 km. Miłośnicy pieszych wędrówek i wycieczek górskich znajdą tu dla siebie trasy o różnej skali trudności. Amatorzy mocnych wrażeń mogą uprawiać taternictwo, paralotniarstwo i turystykę jaskiniową.
Bieszczady są jednym z najbardziej oryginalnych i niepowtarzalnych regionów Polski. Malownicze połoniny i szerokie doliny z zachowanymi łemkowskimi cerkwiami i cmentarzami, to atrakcje dla miłośników pieszych wędrówek. Największą atrakcją Bieszczad jest zapora wodna na Sanie, tworząca największy sztuczny zbiornik wodny w Polsce, czyli Zalew Soliński. Proponujemy obiekty położone w bezpośrednim sąsiedztwie zalewu, w miejscowości uzdrowiskowej Polańczyk Zdrój.
Sudety
-to miejsce kontrastów - obok siebie współistnieją: dzika przyroda, wielkie miasta, opuszczone sztolnie i kamieniołomy, głębokie doliny i wysokie góry.
W zabytkowych uzdrowiskach dostępne są lecznicze wody mineralne. Miejsca szczególnie cenne objęte są ochroną w ramach dwóch Parków Narodowych: Karkonoskiego Parku Narodowego i Parku Narodowego Gór Stołowych. Karkonosze - są najwyższymi i najpiękniejszymi górami w Sudetach. Znaczna część Karkonoszy objęta jest ochroną w obrębie Karkonoskiego Parku Narodowego. Na jego terenie znajdują się najpopularniejsze i najliczniej odwiedzane przez turystów miejsca Karkonoszy, m.in.: kamienisty szczyt Śnieżki (lB03 m n.p.m.), urwiska Śnieżnych Kotłów (na skalach rosną tu 600-letnie porosty), polodowcowe jeziorka, malownicze wodospady (m.in. Kamieńczyka, Podgórnej i Szklarki), torfowiska i ,alpejskie" łąki. Liczne szlaki turystyczne i trasy rowerowe czynią z Karkonoszy cel letnich wyjazdów.
Kotlina Kłodzka - Ziemia Kłodzka nazywana jest turystycznym Hrabstwem Sudetów. Walory klimatyczne i krajobrazowe sprawiają, że cieszy się ona zasłużoną sławą krainy zdrowia i spokoju. Klimat Ziemi Kłodzkiej jest najzdrowszy na całym Dolnym Śląsku, tutaj znajduje się większość dolnośląskich uzdrowisk. Wspaniale krajobrazy, łagodne góry, specyficzny klimat są atrakcją nie tylko dla kuracjuszy poszukujących tu utraconego zdrowia. Są tu liczne osobliwości przyrodnicze: największa w Sudetach jaskinia - Jaskinia Niedźwiedzia k/Lądka Zdroju, wodospady, labirynty jedynych w Polsce gór płytowych - Gór Stołowych.
Beskid Śląski i Żywiecki
-to jeden z najbardziej atrakcyjnych regionów turystyczno- uzdrowiskowych w Polsce. Obszar niemal w całości położony na terenie Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego z 8 rezerwatami przyrody i 2 zespołami przyrodniczo-krajobrazowymi. Najwyż5zyrni szczytami są Skrzyczne i Barania Góra Na południowym wschodzie pasmo Beskidu Śląskiego graniczy z Beskidem Żywieckim. 'fu znajduje się Babiogórski Park Narodowy i Żywiecki Park Krajobrazowy. Najbardziej popularne miejscowości takie jak Ustroń, Wisła, Szczyrk oraz inne cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników sportów, spacerów i pieszych wędrówek. Każdy może tu znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę - szlaki piesze, rowerowe, konne, wyśmienite warunki żeglarskie na Jeziorze Żywieckim, letnie kąpieliska. Miłośnikom ciszy i spokoju polecamy znajdujące się tu miejscowości o walorach uzdrowiskowych i klimatycznych. W Ustroniu leczy się między innymi choroby reumatyczne i narządu ruchu, choroby serca i naczyń krwionośnych, choroby neurologiczne i układu odechowego, cukrzycę i otyłość.

Strona główna | Oferta | Przewodnik | Partnerzy | O nas

Wszelkie prawa zastrzeżone | www.czas-wakacji.pl

Realizacja: 3on.pl

szukano: 0.019 s

Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0