Biuro podróży - czas wakacji

Uwaga! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce prywatności

Przewodnik

Emiraty:

Stolica Abu Dhabi
Ustrój polityczny federacja emiratów
Język urzędowy arabski
Powierzchnia83 600 km²
Liczba ludności (2008)4 621 000
Jednostka monetarna dirham (AED) 10 AED =2,7 USD/maj 2008/
Religia islam
klimat
Gorący klimat sprawia, że najlepiej udać się do Emiratów Arab­skich zimą. Od listopada do kwietnia
utrzymują się umiarko­wane temperatury pozwalające na spokojne zwiedzanie całego kraju. Średnia tempertura w roku nie spada poniżej 24 stopni, natomiast temperatura wody nawet w styczniu, lutym i marcu przekracza 21 stopni.
strefy czasowe , czas przelotu
Dubaj - ok. 8 godz.Warszawa - lotnisko europejskie (np. Wiedeń) ok. 2 godz., lotni­sko europejskie - Dubaj - ok. 6 godz.
Po przybyciu do Dubaju należy przestawić zegarki o 3 godziny do przodu względem czasu polskiego.
transport
Pomiędzy Emiratami nie ma regularnych połączeń autobusowych lub kolejowych, można jednak korzystać z taksówek. W Dubaju są one wyposażone w taksometry, w innych miastach warto
naj­pierw uzgodnić cenę. Między miastami kursują minibusy, jednak często trzeba czekać aż uzbiera się komplet pasażerów. Bardzo dobrym sposobem na poznanie Emiratów jest wynajęcie własne­ go samochodu. Nie jest ono zbyt kosztowne, a daje olbrzymią swobodę poruszania się po kraju. Należy posiadać międzyna­rodowe prawo jazdy. Od niedawna kursują Emirates Buses po­ między poszczególnymi emiratami, koszt przejazdu to ok. 5 USD w jedna stronę na przykład z Dubaju do Abu Dhabi.
elektrycznść
220V 50HzHz, europejska wtyczka standardowego typu z dwo­ma okrągłymi otworami wtyczki brytyjskie z dwoma otworami podłużnymi, poprzecznymi i jednym podłużnym pionowym. Ada­ptery dostępne sa w hotelach i w sklepach elektrycznych.
ciekawostki
Ramadan - muzułmańskie swięto religijne, podczas którego przez caly miesiąc obowiązuje ścisły post, jest w Emiratach rygo­rystycznie przestrzegany. Daty Ramadanu wyznaczane są fazami księżyca. W tym roku Ramadan "wypada" na przełomie września i pażdziernika.

Zakaz spożywania alkoholu jest rygorystycznie przestrzegany w emiracie Sharjah. W pozostałych emiratach alkohol jest dostęp­ ny w klubach nocnych i hotelowych restauracjach (ale też nie wszystkich). Nie ma obrotu alkoholem w sklepach. Na teren Emi­ratow można wwieźć max. 2 litry alkoholu na osobę.
wizy
Obywatele RP podlegają obowiązkowi wizowemu. Zgodnie z za­sadą sponsorowania wiz obowiązującą w ZEA, wizy udzielane są wyłącznie osobom, dla których uprawniony podmiot uzyska pro­mesę w Urzędzie Imigracyjnym. Tym podmiotem może być oso­ ba fizyczna - obywatel ZEA, lub instytucja: hotel, biuro podróży, przedstawicielstwo linii lotniczych (dotyczy to wiz krótkotermi­nowych, turystycznych). Nie ma możliwości otrzymania wizy na granicy bez uprzedniego uzyskania promesy wizy.
60 USD / os. za promesę zwykłą - najpóźniej 7 dni do wyjazdu,
100 USD / os. za promesę urgent - wniosek zło­żony mniej niż 7 dni do wyjazdu.
Na podstawie promesy wizowej każdy uczestnik otrzymuje wizę na lotnisku w Dubaju.

W paszportach osób wybierających się do ZEA nie mogą znajdo­wać się wizy wjazdowe Izraela lub ślady pobytu w tym kraju, gdyż taki paszport jest w myśl przepisów ZEA nieważny i nie uprawnia do wjazdu na terytorium ZEA.

Ambasada RP wAbu Dhabi
Intersection of Delma Street (13th Street) and Karama Street (24 th Street)
P.O. Box 2334, Abu Dhabi, United Arab Emirates phone: (00-971 2) 44 65 200, 44 65 215
fax: (00-971 2) 44 62 967
e-mail: polconS@emirates.net.ae;poland@emirates.net.ae
Dubaj
Dubaj to nowoczesna metropolia, która swój dynamiczny rozwój zawdzięcza ropie naftowej, zaś wolny handel to podstawa sukcesu finansowego miasta. Można tu znaleźć zarówno dzielnice zabudowane tradycyjną arabską architekturą z uroczymi souka­ mi (targowiskami) jak i najnowocześniejsze biurowce i ogromne centra handlowe. Turystów przyciąga słynny Gold Souk (Złoty Targ), gdzie handluje się biżuterią i misternymi wyrobami ze zło­ ta. W Dubaju wybudowano najbardziej luksusowy hotel świata - siedmiogwiazdkowy BUIj Al Arab oraz Palm Islands - zespół sztucznych wysp z ekskluzywnymi apartamentami i hotelami.
Sharjah
to nadmorski kurort zwany "perłą zatoki" położony za­ ledwie 15 minut jazdy od Dubaju. Uchodzi za kulturalną stolicę świata arabskiego. Nowoczesne miasto i wspaniałe plaże przycią­gają wielu turystów. Oprócz centrów handlowych spotkamy tu tradycyjne arabskie souki oraz największy meczet w kraju - King Faisal Mosque. W emiracie Sharjah rygorystycznie przestrzega­ ne jest prawo o zakazie sprzedaży alkoholu.
Ras Al Khaimah,
leży w północno-wschodniej części Półwyspu Arabskiego i oddalony jest o około 2 godziny jazdy od Dubaju. Znaleziska archeologiczne świadczą, że teren ten był zamieszały już 5000 lat p.n.e. Obecnie kusi turystów różnorodnymi krajo­brazami, piękną linią brzegową zatoki perskiej i wspania1ymi pla­żami oraz nowoczesnymi centrami handlowymi i tradycyjnymi arabskimi soukami. W Ras Al Khaimah rygorystycznie przestrze­gane jest prawo o zakazie sprzedaży alkoholu.

Strona główna | Oferta | Przewodnik | Partnerzy | O nas

Wszelkie prawa zastrzeżone | www.czas-wakacji.pl

Realizacja: 3on.pl

szukano: 0.015 s

Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively in Unknown on line 0